Šarovy

DUO Klasik Drako Investment připravuje k výstavbě dva klasické, vzdušné, nízkoenergetické domy pod názvem Duo Klasik s jedinečným umístěním v klidné části obce Šarovy. Obec nabízí dobrou dostupnost jak do krajského města Zlína, tak do Uherského Hradiště, ale i do Otrokovic či do Uherského Brodu… Dispoziční řešení domu DUO Klasik vychází z klasické koncepce přízemního domu s obytným podkrovím a krytým garážovým stáním. Toto řešení nabízí dostatek vnitřního prostoru při velmi malé zastavěné ploše. Umístění domů zajistí tolik žádané soukromí, velkou výhodou domu bude přímý vstup z obývací haly na venkovní terasu umístěnou v zahradě.

Při vstupu do domu nás přivítá chodba, která slouží jako propojovací  článek  pro vchod do koupelny, ložnice a obývacího prostoru či  schody vedoucí do obytného podkroví. Z chodby je také možno vstupu do technické místnosti s využitím volného prostoru pod ramenem schodiště. K pravé části domu je přisazeno kryté garážové stání, s možností zbudování úložného prostoru. Prostřednictvím již zmiňovaného schodiště  se volně přesuneme do obytného podkroví, zde nás příjemně  překvapí tři vzdušné pokoje. Podkrovní část domu nám také nabízí prostornou koupelnu s wc a vanou.

Něco málo k energetické náročnosti a technologii domu. Dům DUO Klasik bude bezpochyby velmi dobře zateplený  a to jak  fasáda, která  bude mít obvodovou slupku zateplenou polystyrénem o tloušťce 180 mm, tak  stropy zatepleny foukanou izolací, okna budou osazeny trojsklem se sedmi komorovým profilem s trojitým těsněním.

Zdrojem podlahového topení bude tepelné čerpadlo LG. V případě jakéhokoliv globálního výpadku energie bude možnost využít k hlavnímu zdroji vytápění  duální zdroj tepla krbová kamna s horkovzdušnými rozvody.

V případě zájmu se o inteligentní provoz domu a jeho zabezpečení může starat  řídící gsm modul s alarmem a externím kamerovým systémem. Dům disponuje přípravou na fotovoltaiku.

Veškeré stavební materiály a použité technologie na domě DUO Klasik jsou navrženy se záměrem minimalizovat vlastní údržbu domu s přihlédnutím na jeho bezproblémové dlouhodobé užívaní. 

 

Zlobice - zlobické čtvrtě

 

Společnost DRAKO Investment, s.r.o. vám představuje nový developerský projekt, umístněný v obci Zlobice. Jedná se o jedinečný projekt zelené ulice, ve které se snoubí kvalitní rodinné bydlení s důrazem na minimální negativní vliv na životní prostředí.   

Celá ulice s domy je navržena se záměrem urbanisticky volně navázat na okolní výstavbu obce.

Naše společnost připravuje do výstavby celkem 23 rodinných domů a to 11 dvojdomů a jeden samostatně stojící rodinný dům.  Domy jsou rozděleny do dvou kategorií:

Dům kategorie Lukáš: disponuje dvěma samostatnými bytovými jednotkami, každá o velikosti 4+kk s garáží.

Dům kategorie Patrik: dispozičně taktéž se dvěma samostatnými bytovými jednotkami o velikosti 4+kk a venkovním parkovacím stáním.

Obě výše zmiňované kategorie domů – Lukáš i Patrik, jsou zděné přízemní rodinné domy s obytným podkrovím a pultovou střechou.

Nově připravovaná lokalita je koncipována se záměrem zadržet převážnou část dešťové vody v místě spadu.

Ulice včetně domů jsou navrženy takovým způsobem, aby využívaly k hospodaření podstatnou část místních dešťových vod pro zpětné využití k zásobování užitkovou vodou toalet, zalévání zahrad apod. K tomuto účelu budou rodinné domy osazeny dostatečně dimenzovanými retenčními nádržemi s rozvodem užitkové vody.

Vlastní ulice, tedy těleso komunikace, bude osazena namísto tradičně používaného živičného koberce speciální zámkovou dlažbou se zlepšenou absorpcí dešťových vod k následnému vsaku zpět do půdy.  Přebytečná dešťová voda bude svedena do centrální retenční nádrže.

Pro minimální ekologické zatížení budou všechny rodinné domy disponovat vlastní domovní čistírnou odpadních vod, a také každý dům bude využívat k vytápění tepelné čerpadlo.

Naším záměrem je, aby se zde budoucí obyvatelé, včetně dětí, cítili spokojeně. Děti jistě ocení dětské hřiště, které zde bude také zbudováno.

Boršice u Buchlovic - ATREJ

Drako Investment připravuje do výstavby přízemní dům pod názvem ATREJ
v blízkosti centra obce Boršice.

Jak již název napovídá,  jedná se o atriovou zděnou stavbu se  sedlovou střechou.

Filozofií  celého projektu je záměr o těsné propojení domu se zahradou pomocí vzdušného atria.

Zejména díky atriové dispozici domu se zajistilo úžasné skloubení zahrady, domu a relaxační části s menším bazénem a venkovní saunou  při zachování dostatečného soukromí.

Dispoziční řešení domu 4+kk odpovídá požadavků dnešní doby. Nejdominantnějším prostorem v domě bude bezpochyby obývací pokoj spojený s jídelnou a  kuchyní.  Zde bylo záměrem architekta docílit vzdušnosti a lehkosti v celém obývacím prostoru a to i za použití zvýšeného stropu. K dostatečnému proslunění celého obývacího pokoje  jistě dobře poslouží velká prosklená francouzská okna s nerušeným výhledem na zahradu a bazén. Obývací pokoj bude vybaven moderním krbem, respektive krbovými kamny. Dále nesmíme opomenout tři samostatné pokoje, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, samostatné wc. Důležitou součástí  domu je bezesporu technická místnost a garáž s elektrickými garážovými vraty. Dalším velmi zajímavým prostorem je ložnice s vlastní šatnou. Ložnice je taktéž navržená s vysokým stropem  a velkými prosklenými plochami.

V již zmíněném atriu bude umístněná zděná sauna s ochlazovací vanou a přepadem do filtračního mokřadu.

Jak je zvykem u všech staveb projektovaných firmou DRAKO bude i tato velmi  úsporná.  Dům Atrej má navrženo zateplení fasádním polystyrénem o síle 200mm, stropy  zatepleny 450mm minerální vaty a v podlahách bude 150mm  izolace.

Topení je tradičně navrženo podlahové  s elektrokotlem od firmy PROTHERM.

Zahrada bude dvouzónová s přípravou na parkovou výsadbu a s kompletním oplocením.

 

Celková plocha pozemku 326m2

Zastavěná plocha domu  215m2

Užitná plocha domu 142,4m2

Obytná plocha domu 119,4m2

Dispozice 4+KK    obývací pokoj 46m2

Předběžný termín dokončení jaro 2021.

 

 

 

 

 

 

 

Tupesy

Bezbariérová nízkoenergetická novostavba typu bungalov s garážovým stáním o celkové podlahové ploše 100 m2.

 

Kde nás najdete:

Kontakt:

DRAKO Investment, s.r.o. - DRAKO STAVBY  

kancelář: Břestek 11, 687 08
Telefonní kontakt: 773 155 155
E-mailové spojení: drakostavby@gmail.com
IČ: 28300939, DIČ: CZ28300939