Boršice u Buchlovic - ATREJ

Drako Investment připravuje do výstavby přízemní dům pod názvem ATREJ
v blízkosti centra obce Boršice.

Jak již název napovídá,  jedná se o atriovou zděnou stavbu se  sedlovou střechou.

Filozofií  celého projektu je záměr o těsné propojení domu se zahradou pomocí vzdušného atria.

Zejména díky atriové dispozici domu se zajistilo úžasné skloubení zahrady, domu a relaxační části s menším bazénem a venkovní saunou  při zachování dostatečného soukromí.

Dispoziční řešení domu 4+kk odpovídá požadavků dnešní doby. Nejdominantnějším prostorem v domě bude bezpochyby obývací pokoj spojený s jídelnou a  kuchyní.  Zde bylo záměrem architekta docílit vzdušnosti a lehkosti v celém obývacím prostoru a to i za použití zvýšeného stropu. K dostatečnému proslunění celého obývacího pokoje  jistě dobře poslouží velká prosklená francouzská okna s nerušeným výhledem na zahradu a bazén. Obývací pokoj bude vybaven moderním krbem, respektive krbovými kamny. Dále nesmíme opomenout tři samostatné pokoje, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, samostatné wc. Důležitou součástí  domu je bezesporu technická místnost a garáž s elektrickými garážovými vraty. Dalším velmi zajímavým prostorem je ložnice s vlastní šatnou. Ložnice je taktéž navržená s vysokým stropem  a velkými prosklenými plochami.

V již zmíněném atriu bude umístněná zděná sauna s ochlazovací vanou a přepadem do filtračního mokřadu.

Jak je zvykem u všech staveb projektovaných firmou DRAKO bude i tato velmi  úsporná.  Dům Atrej má navrženo zateplení fasádním polystyrénem o síle 200mm, stropy  zatepleny 450mm minerální vaty a v podlahách bude 150mm  izolace.

Topení je tradičně navrženo podlahové  s elektrokotlem od firmy PROTHERM.

Zahrada bude dvouzónová s přípravou na parkovou výsadbu a s kompletním oplocením.

 

Celková plocha pozemku 326m2

Zastavěná plocha domu  215m2

Užitná plocha domu 142,4m2

Obytná plocha domu 119,4m2

Dispozice 4+KK    obývací pokoj 46m2

Předběžný termín dokončení jaro 2021.

 

 

 

 

 

 

 

Boršice u Buchlovic 1

Drako Investment  zahájilo výstavbu vzdušného nízko energetického domu TUGI s jedinečným výhledem na obec  Boršice a hrad Buchlov. Tugi  je avantgardní stavba dispozičně řešená jako přízemní s obytným suterénem. Toto řešení nabízí velmi příznivé klimatické podmínky i v horkých letních měsících, zároveň zajistí tolik žádané soukromí a přímý vstup
z obývací haly na terasu s přilehlým bazénem. Dům je umístněn ve výborné docházkové vzdálenosti od centra obce,
cca 8 min od obchodů, základní školy a školky…

V prvním nadzemním podlaží najdeme vstupní chodbu, tři neprůchozí pokoje, dále šatnu a technickou místnost a také koupelnu se samostatným WC. V levé části domu je umístněno kryté garážové  stání.  Proskleným  schodištěm  se volně přesuneme do již zmiňovaného obytného suterénu, kde se nachází druhá koupelna se sprchovým koutem a samostatným WC, dále sklad na zahradní nábytek a dominantní denní část celého domu - hala. Hala je impozantní otevřený prostor,  kde se snoubí obývací část s jídelnou a kuchyní  o  celkové  ploše bezmála 50m2.

Prostřednictvím velkých prosklených ploch a portálových dveří je dům TUGI volně propojen se zahradou. Vše je navrženo se záměrem citlivě propojit terasu, bazén a zahradu  s  obývacím prostorem, tedy „sofa goou  swimming pool“  (z obývací sedačky přímo do bazénu).

Něco málo k energetické náročnosti a technologii domu. Dům  TUGI bude bezpochyby velmi dobře zateplený  a to jak  fasáda, která  bude mít obvodovou slupku zateplenou polystyrénem o tloušťce 180 mm, tak  stropy zatepleny minerální vatou o celkové tloušťce 450mm, okna budou osazeny trojsklem se sedmi komorovým profilem s trojitým těsněním.

Zdrojem podlahového topení bude elektro kotel Protherm s kaskádovou regulací výkonu. V případě globálního výpadku energie bude k hlavnímu zdroji vytápění  duálním zdrojem tepla moderní krb s krbovou vložkou s externím přívodem vzduchu.

O inteligentní provoz domu a jeho zabezpečení se postará řídící gsm modul s alarmem a externím kamerovým systémem. Samozřejmostí je vestavěný trezor na cennosti, případně trezor na zbraně. Bazén bude osazen filtrační technologií, která zaručí jeho dlouhodobé bezproblémové provozování.

Veškeré stavební materiály a použité technologie na domě TUGI jsou navrženy   se záměrem minimalizovat vlastní údržbu domu a jeho bezproblémové dlouhodobé užívaní.

Součástí dodávky na klíč je kompletní oplocení domu, zahrady a terénní úpravy.  


 

 

 

 

 

 

Tupesy

Bezbariérová nízkoenergetická novostavba typu bungalov s garážovým stáním o celkové podlahové ploše 100 m2.

 

Kde nás najdete:

Kontakt:

DRAKO Investment, s.r.o. - DRAKO STAVBY  

kancelář: Břestek 11, 687 08
Telefonní kontakt: 773 155 155
E-mailové spojení: drakostavby@gmail.com
IČ: 28300939, DIČ: CZ28300939