Polešovice

Rok výstavby: 2016

Moderní novostavba rodinného domu v nově vzniklé rezidenci Na Dílech v městysi Polešovice. Vlastní dům je koncepčně řešen jako samostatně stojící bungalov, téměř čtvercového půdorysu s obytným podkrovím, s přívlastkem nízkoenergetický. Energetická náročnost budovy činí pouhých 101kWh na m2 a rok a spadá tedy do spodní hranice třídy B. Moderní  vzhled domu, ale i jeho vzdušné vnitřní řešení uživatelského rozhraní  příjemně  překvapí a nabídne pohodové a slunné bydlení jak mladé rodině s dětmi, tak i ostatním věkovým kategoriím. Vlastní dispozice domu 5+KK s garáží o celkové užitné ploše 140m2  je implementována na neuvěřitelně malé zastavěné ploše o výměře 149m2!

Nejen dům ale i špičková technologie,  do které spadá podlahové vytápění, vzduchotechnika a zabezpečení, také i sanita, bez nadsázky odpovídá požadavkům na bydlení jednadvacátého století. Teď něco málo k technologii v domě.

Celý dům disponuje podlahovým topením,  kde se o zdroj tepla stará  elektrokotel od renovovaného českého výrobce PROTHERM s kaskádovou regulací výkonu. Nespornou výhodou je  možnost  kombinovat podlahové vytápění s lokálním topením a to krbem o nominálním výkonu 14kW, který je umístěn v obývacím pokoji. Tento je vybaven externím přívodem primárního vzduchu a  inteligentní vzduchotechnikou s rozvodem do všech obytných pokojů. Taktéž zabezpečení domu je na velmi vysoké úrovni. Dům je osazen GSM alarmem, který mimo jiné informuje vlastníky domu o napadení přes GSM bránu. 

Dům poskytne pohodlné bydlení 4 až 5-ti členné rodině. Dominantou domu  je obývací pokoj tvořící jeden celek s jídelnou a kuchyní a také pracovnou. Propojení obývacího pokoje s otevřenou pracovnou umístěnou ve II.NP zajišťuje  páteřové schodiště.  Budoucí majitelé mimo jiné jistě ocení velkou šedesáti metrovou terasu za domem, která navazuje na obývací prostor. Dále  jsou k dispozici 3 samostatné pokoje, koupelna, technická místnost, garáž opatřená sekčními garážovými vraty na DO a v neposlední řadě také velký půdní prostor pro uskladnění sezonních věcí. Moderní řešení koupelny s lehkým kubistickým nádechem, luxusní sanita a její decentní dvoubarevné obklady v kombinaci s květy korespondují s celkovou koncepcí domu a dotváří tak jeden harmonický celek. Nedílnou součást koupelny tvoří technická místnost s prádelnou a samostatné WC. Veškeré použité materiály při realizaci stavby byly zvoleny s ohledem na vysokou kvalitu, design a minimální náročnost na stávající, ale i budoucí údržbu domu.  Kolaudace domu proběhla v březnu 2016.

Okolí domu koncepčně volně navazuje na filozofii moderního jednoduchého, ale hlavně pohodlného bydlení. Před domem příjemně překvapí poměrně velká dlážděná plocha pro parkování minimálně 2 osobních automobilů. Zadní části vévodí již zmíněná terasa a také kompletně oplocená, bezmála pětisetmetrová zahrada.

 

Kde nás najdete:

Kontakt:

DRAKO Investment, s.r.o. - DRAKO STAVBY  

kancelář: Břestek 11, 687 08
Telefonní kontakt: 773 155 155
E-mailové spojení: drakostavby@gmail.com
IČ: 28300939, DIČ: CZ28300939